Przygotuj się do terapii

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia to ogromny krok osoby uzależnionej w kierunku nowego, lepszego życia. Jeżeli już wiesz, że chcesz wyjść z nałogu i obdarzyłeś zaufaniem Ośrodek Terapii Uzależnień Awes Medical, podpowiemy Ci jak przygotować się do pobytu u nas.

Obecnie nie zdziwi nikogo, że ktoś przygotowuje się do wyjazdu do sanatorium, do szpitala czy na kilkudniowe wesele. Tak samo jest z wyjazdem do stacjonarnego ośrodka terapii uzależnień, w którym spędzisz minimum kilkanaście dni – jak więc się na to przygotować?

Mamy świadomość jak trudno jest się uwolnić od nałogów. Pamiętajmy jednak, aby szanować się wzajemnie, dlatego podczas przyjazdu do naszego ośrodka, postaraj się być w kontakcie logicznym i jak tylko potrafisz być trzeźwym / czystym – Twój stan podczas przyjęcia może mieć ogromny wpływ na resztę grupy, która już od jakiegoś czasu walczy z nami o swoje lepsze jutro.

Nie zabieraj ze sobą perfum – i tak zostaną one zdeponowane podczas pierwszego naszego spotkania. Ich bazą jest alkohol, a zapach, gdy jesteś w momencie jego odstawienia, mógłby obudzić w Tobie jak i u innych pacjentów chęć sięgnięcia po coś „mocniejszego”. Spokojnie – jeżeli już przywiozłeś ze sobą perfumy, zostaną Ci one oddane w dniu opuszczenia ośrodka.

Nie zapomnij, aby zabrać ze sobą leki, które musisz przyjmować regularnie, najlepiej w zapasie co najmniej jednego opakowania – wtedy wszyscy będziemy mieli pewność, że ich Tobie nie zabraknie.

Nie musisz zabierać ze sobą ubrań na cały okres pobytu! Zapewnimy Ci bezpłatny dostęp do pralki, detergentów, żelazka. Zabierz ze sobą tyle ubrań, aby wystarczyło Ci na kilka dni. Pamiętaj, że w naszym ośrodku panuje domowa atmosfera – ubieramy się tak, aby było nam wygodnie i nic nie przeszkadzało podczas terapii. Na co dzień najlepiej czujesz się w rozciągniętym dresie? Nie krępuj się, nie jesteś jedyny!
Najważniejsze, aby ubrania były dostosowane do każdej możliwej pogody. Korzystając z piękna Beskidu Śląskiego często wychodzimy na spacery – nie jest nam straszny skwar, deszcz czy mróz!

W dobie jeszcze ciągle panującej pandemii, wirusów i nowych chorób, nie zapomnij o własnych środkach higieny osobistej – będzie wspaniale jeżeli zabierzesz ze sobą płyn do kąpieli, pastę, szczoteczkę do zębów i własny ręcznik. Ośrodek posiada te rzeczy w swoim zaopatrzeniu, jednak przez wzgląd na bezpieczeństwo nas wszystkich, warto posiadać rzeczy osobiste. Na pewno będzie na Ciebie czekała świeża i pachnąca pościel. Sztućce i kompletna zastawa stołowa również są dla Ciebie dostępne.

Nie musisz martwić się o parking, Internet, siłownię i telewizję – to wszystko dostępne jest u nas za darmo!

W wielkim skrócie:

Zabierz ze sobą:

  • leki, które musisz przyjmować regularnie – z zapasem 1 opakowania (poproś o zapas lekarza swojego rodzinnego).
  • wygodne ubrania na każdą pogodę, ale nie w dużych ilościach – mamy pralkę, żelazko!
  • płyn do kąpieli, szampon, pastę do zębów, szczoteczkę, ręczniki.

U nas otrzymasz:

  • 3 posiłki dziennie przygotowywane na miejscu przez wykwalifikowaną kucharkę
  • darmowy dostęp do Internetu, telewizji satelitarnej, siłowni, parkingu, dużego ogrodu
  • sztućce, kubki i całą zastawę stołową
  • pościel

Więcej informacji o udogodnieniach w zakładce „O ośrodku” (kliknij tutaj).

Nigdy nie jest za późno, aby odbudować swoje życie.

Ośrodek Psychologiczno – Terapeutyczny
ul. Wodna 7, 43-460 Wisła

Zadzwoń do nas

+48 519 087 892

Zadzwoń do nas

+48 691 103 691

Zadzwoń teraz