Detoks

Detoks metoda, która pozwoli Ci wrócić do życia!

Szybkość

Detoks oferowany w naszym ośrodku pomoże Ci w szybki sposób pozbyć się nieprzyjemnych skutków zespołu odstawiennego.

Skuteczność

Kroplówka podawana jest dożylnie, więc 100% jej zawartości zostanie wchłonięte przez Twój organizm, co znacznie przyspieszy odtrucie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, otrzymasz również leki o działaniu uspokajającym czy przeciwbólowym.

Regeneracja

Detoks pomoże Ci również zregenerować Twój organizm. Dzięki niej o wiele szybciej staniesz na nogi i będziesz miał możliwość powrotu do trzeźwego życia.

Chcę skorzystać z detoksu!

Pobyt detoksykacyjny
3 – 7 dni

3-7 dniowy pobyt w ośrodku podczas którego przejdziesz detoksykację organizmu.

Pobyt z detoksem
14 dni

Dwutygodniowy pobyt, podczas którego oprócz detoksykacji organizmu, będziesz miał również możliwość wzięcia udziału w terapii.

Terapia uzależnienia z detoksem
– 28 dni lub więcej

Podczas pobytu czterotygodniowego lub dłuższego, oprócz detoksykacji organizmu będziesz mieć możliwość skorzystania z grupowej terapii uzależnienia oraz innej oferty naszego ośrodka.

Detoks to pierwszy krok w leczeniu uzależnienia

Decyzja o tym, aby podjąć walkę z uzależnieniem i zgłosić się na detoks nie jest łatwa. Detoks alkoholowy, detoks narkotykowy czy detoks od innych substancji psychoaktywnych to jeden z pierwszych etapów, który pomoże rozpocząć osobie uzależnionej leczenie. Jest on sposobem na przerwanie ciągu i poddanie się terapii uzależnienia. Pacjenci podejmują decyzję o detoksie w następstwie różnych tragicznych wydarzeń, które nastąpiły w związku z uzależnieniem lub też świadomie chcąc przerwać swój nałóg.

Osoba uzależniona po odstawieniu substancji uzależniających wkracza w tzw. zespół abstynencyjny, w czasie którego pojawiają się nieprzyjemne dla pacjenta fizyczne jak i psychiczne objawy zespołu odstawiennego, będące odpowiedzią organizmu na głód. Są to np. wymioty, drgawki, ataki paniki, uczucie niepokoju, fale zimna i gorąca.

Aby załagodzić przykre objawy zespołu odstawiennego, ośrodek terapii uzależnień Awes Medical umożliwia swoim pacjentom odtrucie alkoholowe, odtrucie narkotykowe, odtrucie lekowe bądź odtrucie od innych substancji psychoaktywnych.

Na czym polega detoks?

Długotrwałe spożywanie substancji uzależniającej prowadzi m.in. do zaburzeń w gospodarce jonowo-elektrolitowej i niedoborów minerałów oraz witamin.

Detoks alkoholowy, detoks narkotykowy, detoks lekowy czy detoks od innych substancji psychoaktywnych pomoże pacjentowi zminimalizować objawy zespołu odstawiennego i łagodnie przejść w stan trzeźwości.

Podczas detoksu w ośrodku terapii uzależnień Awes Medical organizm pacjenta zostaje oczyszczony i nawodniony, a niedobory składników odżywczych zostają uzupełnione. Pacjentowi podane zostają dożylnie sole mineralne, elektrolity i witaminy, a także jeżeli zajdzie taka potrzeba, preparaty mające działanie uspokajające, nasenne czy przeciwbólowe.

Jego głównym zadaniem jest usunięcie z organizmu pozostałości toksycznej substancji wprowadzonej do organizmu (alkoholu, narkotyków, leków czy innych substancji psychoaktywnych) i jej metabolitów.

Odtrucie u każdego pacjenta przebiega inaczej. Związane jest to z różnymi substancjami uzależniającymi, objawami zespołu odstawiennego, a także indywidualnymi cechami danego organizmu.

W ośrodku terapii uzależnień Awes Medical w Wiśle dla pacjentów zawsze znajdzie się miejsce. Jesteśmy dostępni 24h/dobę, 7 dni w tygodniu.

Nigdy nie jest za późno, aby odbudować swoje życie.

Ośrodek Psychologiczno – Terapeutyczny
ul. Wodna 7, 43-460 Wisła

Zadzwoń do nas

+48 519 087 892

Zadzwoń do nas

+48 691 103 691

Zadzwoń teraz